- Přidat do oblíbenýchfilm.daves.cz... 


Zde může být vaše reklama


Ikona stránekHTML kód ikony

Switch to English

Načítám obsah...Vyhledávání
Menu
Foto Tip
!Deník
 

Deník
Naše projekty
Reklama 

O projektu

 
Autor:
4484+8002 (32767)Daves (Administrátor)
     109318615 
Vytvořeno: 04.01.2005 - Změněno: 26.05.2005
Projekt Splněný Sen


Jak to začalo…

V druhé polovině roku 2004 přišel David Spilka s návrhem natočit svůj první celovečerní film. Oslovil své dlouholeté přátele, s kterými již několik projektů realizoval a v listopadu 2004 představil všem námět a dodal scénář. Vznik realizační tým, jehož členy jsou Martin Recman, Pavel Pučko a David Spilka.

O členech realizačního týmu

Realizační tým tvoří tři dlouhodobí přátelé, shodou okolností všichni tři programátoři. Každý z nich má své specifické vlastnosti, které doplňují vlastnosti ostatních a tým tak získává obrovský potenciál, zkušenosti a zázemí.

David Spilka, zaměstnání: programátor, bydliště: Praha, věk: 23
- Vystudoval SPŠ Příbram obor slaboproud elektro. Ihned po složení maturitní zkoušky pobýval 3 měsíce v USA pod záštitou CampAmerica. Po návratu do ČR vyzkoušel několik zaměstnání od instalace kabelové televize po programování telefonních ústředen. V roce 2000 nastoupil na pozici programátora, kde působí stále.
- Ze zálib lze vyzdvihnout působení na počítači Atari v letech 1995-1999. Jeho softwarová i hardwarová tvorba byla představována na celorepublikových setkáních. Několik programů a příspěvků bylo zvěřejněno v magazínu FLOP. Později po přechodu na PC platformu se dostal do povědomí českých teenagerů hrou SANDY, které se prodalo přes 2000 kopií. V současné době staví repliku soutěžního vozu Škoda 130RS.
- V týmu působí jako hlavní motivátor. Autor scénáře. Dokáže ostatní přesvědčit o finální úspěšnosti projektu, motivuje ostatní a tlačí na vývoj projektu. Jeho myšlenky a nápady se snaží tým zpracovat, dále rozvíjet a realizovat. Má smysl pro dobře odvedenou práci. Pro realizaci projektu zařizuje a vyjednává potřebné věci - sponzoring, rekvizity, lidské zdroje, techniku.

Martin Recman, zaměstnání: programátor, bydliště: Kamýk n.Vlt., věk: 23
- Vystudoval SPŠ Příbram obor slaboproud elektro. Po složení maturitní zkoušky v roce 1999 byl zaměstnán u několika elektromontážních firem. Později vykonával civilní vojenskou službu, po jejím dokončení v roce 2003 nastoupil na pozici programátora, kterou vykonává dodnes.
- Z zálib lze vyzdvihnout působení na počítačích Sinclair v letech 1996-1998. Zabýval se převážně úpravami hardware. Od roku 1992 se účastní letních táborů, kde od roku 2001 působí jako hlavní vedoucí.
- Dlouholetý přítel Davida. Spoluautor scénáře. V minulosti byli spolužáky, později na krátkou chvíli též kolegy v zaměstnání. Vstřebává Davidovy myšlenky, snaží se je analyzovat a podávat k nim patřičná řešení a návrhy. Vyniká svým smyslem pro detail a dobře odvedenou práci. Je odborníkem v oblasti lidských vztahů a filosofických konverzací a myšlenek. Přispívá svou technikou, návrhem a výrobou potřebné filmové techniky.

Pavel Pučko, zaměstnání: programátor, bydliště: Kamýk n.Vlt., věk: 23
- Vystudoval SPŠ Příbram obor slaboproud elektro.
- Ze zálib lze vyzdvihnout práci ve 3D prostředí a tvorbu 3D enginů.
- Dlouholetý přítel Martina, později i Davida. Pohybuje se v oblasti grafiky, videa. První záběry do společných projektů byly pořízeny jeho kamerou Cannon. Přispívá svými znalostmi ze střihu videa, pro projekt Splněný sen převzal úlohu hlavního kameramana.

Představení

Příběh filmu je sestaven podle skutečných událostí. Hlavní postavou je mladý programátor, který má svou vlastní firmu a zabývá se celkem úspěšně vývojem software. Jeho největším koníčkem jsou staré škodovky. Díky tomu si postaví repliku soutěžní Š130RS, s kterou navštěvuje celostátní srazy a později jezdí rally. Již to samo o sobě je časově hodně náročné. Ale mimo to má svou dívku, přátele, práci. Ale den má pouhých 24 hodin a brzo zjišťuje, že všechny tyto záležitosti jsou časově náročné a navzájem je nelze kombinovat. Prostě dívka, přátelé, auto, počítač, práce a spánek - něco z toho musí ven. Je to příběh o prioritách, o smutných zkušenostech, veselých zážitcích, snech, splněných přáních... Snímek shrnuje několik myšlenek do jedné linie, provázející film. Hlavní myšlenkou je otázka, kolik jste ochotni obětovat pro splnění svého snu…

Během filmu se setkáváme s různými postavami, poznáváme je a jejich příběhy. Zjišťujeme, že hlavní hrdina v tom není sám a všichni se potýkají více či méně úspěšně s podobnými problémy.

Ukázka filmové zpracování

Bílá místnost. V místnosti je základní vybavení. Postel, stůl, skříně. Vzdáleně připomíná spíše nemocniční prostředí. Stůl je umístěn u velikého okna. Je letní počasí a za oknem si hrají děti. Záběr začíná pohledem z okna na hrající si děti. Postupně se vzdaluje, utichá dětský povyk. Začíná být slyšet hudba z Walkmana. Záběr se stále vzdaluje až přes rameno sedící osoby. Záběr je pouze na hlavu. Vidíme sluchátka v uších. Střih. Záběr do obličeje. Je to mladý muž, kolem 25. Poslouchá zvuk zda je optimální. Střih. Je vidět ruka s malým šroubováčkem ponořená do rozebraného walkmana. Otáčivými pohyby nastavuje přehrávací hlavu. Najednou se ze sluchátek ozve přerušované zabručení 50Hz (dotkl se rukou snímací hlavy). V rytmu přerušovaného bručení se střídá obraz s druhou scénou. V ní vidíme opět ruku se šroubovákem, jak šteluje karburátor závodního vozu. Obraz se vzdaluje, vidíme závodní vůz Škoda 130RS s otevřenou kapotou a dvě osoby poslouchající zvuk motoru. Podívají se na sebe a pokývají. Střih. Zpět v pokoji. Zpomalený záběr na podlahu, na kterou dopadá walkman. Rozpadá se na několik částí. Obraz se setmí, začíná děj.

Motto: „Život je čekáním na okamžik, kdy se naše sny změní ve skutečnost…“ Victor Hugo

Děj pojednává o mladém muži se zájmem o auta. Provází nás jeho životem od seznámení s životní láskou, přes jejich rozchod až po závodní kariéru. Příběh je založen na skutečných událostech a odehrává se během několika let.

V prvních třiceti minutách se diváci seznámí s hlavní postavou a prostředím, ve kterém se pohybuje. Do děje vstupují různé postavy, ať už jsou to jeho kamarádi, či náhodní lidé. Všechny postavy mají svůj smysl, který někdy nebývá na první pohled zřejmý. To samé platí i pro děj, kdy se občas divák dozví potřebné informace až o několik minut později a teprve pak souvislosti zapadají do sebe. Během dalších třiceti minut jsou diváci svědky vývoje osobnosti a s tím spojených problémů, které většina zaručeně zná. Ke konci se snímek stále více orientuje na prostředí závodních tratí. Do děje také vstupují osoby se zcela odlišnými zájmy, avšak zjišťujeme, že i oni se potýkají s podobnými problémy. V jedné z osob si mohou diváci povšimnout podobnost s hlavní postavou před několika lety.

Technika

V průběhu příprav natáčení byla zakoupena 3CCD kamera Panasonic GS400 a potřebné příslušenství, kterými jsou brašna, stativ, média… Vlastními silami pak byla navržena osvětlovací technika, Steadycam a DOF adaptér a Motion mechanismus pro dosáhnutí filmové kvality.

Dosavadní náklady
Pořízení kamery70000
Výběr hereckého obsazení10000
Steady cam – ve vývoji8000
DOF adaptér – ve vývoji9000
Pořízení rekvizit – Škoda 110R + 1008000
Natáčení v Klatovech8000


Plán natáčení

2005
Duben-Červen
Srpen-Listopad

2006
Blíže neupřesněno

Předpokládané dokončení, střih, projekce

Předpokládané dokončení filmu, střih obrazového materiálu a projekce je plánována na rok 2007.

Ambice

Předem je důležité zdůraznit, že celý projekt vznikl a realizuje se za účelem dokázat, že silný tým dokáže natočit kvalitní materiál. To je zárukou nejlepšího možného zpracování, jakého se podaří dosáhnout. Film by měl být oficiálně uveden na premiéře v Klatovském kině. V sestříhané podobě se též bude účastnit amatérských projekcí. Pokud by ohlas převýšil očekávání, bude dalším úkolem propagace.

Sponzorské možnosti

Pro zviditelnění sponzorů jsou nejvhodnějším místem titulky ve filmu. Mimo ně jsou samozřejmě sponzoři zobrazeni na webových stránkách filmu, kde jsou uvedeny všechny potřebné informace a vývoj natáčení.

Alternativní formou reklamy je zobrazení reklamy během filmu v podobě reklamního předmětu nebo reklamy v pozadí. Další možností je reklama na soutěžním vozu Škoda 130RS a to nejen po dobu natáčení. Tyto alternativní formy je potřeba konzultovat osobně.

Kontakty

David Spilka
Telefon : 602253263 nebo 604784724
e-mail : daves@datriware.com
ICQ: 109318615

Webové stránky filmu:

http://film.datriware.com

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Copyright 2001-2015
Materiál ze serveru daves.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615
Partneři
Čištění klimatizace v autě

Čištění autoklimatizací Praha. Autoservis, kde nebudete dlouho čekat.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Příspěvek
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Kalendář akcí
<< Srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Anketa
Jak se vám líbí nové stránky ?
Super45%
Ujde18%
Nic moc14%
Hrůza23%
Celkem hlasů: 882
Statistika
Právě prohlíží:37
Právě přihlášeno:0
Dnes návštěv:1450
Celkem návštěv:2297217

Článků:18
Fotografií:233
Komentářů:15
Uživatelů:17
Reklama